Ukratko o našoj školi

« Siječanj 2022 »

Vijesti iz Garešnice

KUMSTVO I ŠKOLE ZA AFRIKU
Autor: Margareta Miloš, 28. 12. 2021.

Posljednji dan nastave u prvom polugodištu završili smo humanitarno – skupljajući sredstva za dva projekta u koje se škola uključila ove školske godine – Kumstvo i Škole za Afriku.

Učenici turističko-hotelijerski komercijalisti i kuhari, pod vodstvom svojih mentora, ispekli su i pripremili prigodne blagdanske kolače, a nastavnici su prilikom humanitarne prodaje kolača svojim donacijama prikupili dvije tisuće kuna koje će biti raspoređene za oba projekta.

U okviru projekta Kumstvo škola, u suradnji s Udrugom Kolajna ljubavi, kumuje afričkom dječaku Johnu iz Tanzanije. Kroz ovaj projekt omogućit ćemo Johnu daljnje školovanje, jer u siječnju treba krenuti u prvi razred srednje škole.

Škole za Afriku su UNICEFOV projekt pokrenut na temeljima vizije Nelsona Mandele da obrazovanje može transformirati živote ljudi, ali i cijelih zajednica. Ured UNICEF-a za Hrvatsku se pridružio inicijativi edukativno-humanitarnim programom Škole za Afriku koji provodi u suradnji s dječjim vrtićima, školama te centrima za odgoj i obrazovanje diljem Hrvatske. U okviru ovoga projekta ćemo ove školske godine pomoći školovanju djece na Madagaskaru.

Ova predbožićna humanitarna akcija bila je početna akcija te će se humanitarne akcije za navedene projekte nastaviti tijekom školske godine.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica