EUROPSKI DAN JEZIKA
Autor: Margareta Miloš, 26. 9. 2022.

Danas su nastavnici stranih jezika sa svojim učenicima obilježili Europski dan jezika koji se organizira na inicijativu Vijeća Europe od 2001. godine.

Tim su povodom učenici sudjelovali u raznim aktivnostima kao što su kvizovi, jezične radionice na kojima su se upoznali sa znakovnim jezikom, manje raširenim jezicima i pismima Europe i svijeta, proučavali su poznate osobe iz zemalja engleskoga i njemačkoga govornoga područja kao i prirodne i kulturološke znamenitosti europskih zemalja čije jezike uče. Učili su pozdrave različitih zemalja te izradili pano koji je postavljen na prvome katu Škole.

Europski se dan jezika obilježava kako bismo se upoznali s bogatstvom jezika u svijetu i kako bismo podigli svijest o vrijednosti učenja stranih jezika.

Učenje stranih jezika stvara mnoge vrijednosti – izoštrava kulturnu inteligenciju, otvara svijet prepun prilika, otvara veće prilike za zaposlenje, gradi globalnu mrežu, održava mozak mladim. Ono je razvoj globalnog svjetonazora i upoznavanje kako uvažavati način na koji drugi vide svijet. Jezici se mijenjaju i evoluiraju, rađaju i umiru. Na Europski se dan jezika podsjećamo da i mi trebamo raditi na vlastitom razvoju i unapređenju vještina.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica