ŠKOLSKO-SPORTSKA DVORANA - PRIOPĆENJE ZA JAVNOST
Autor: Margareta Miloš, 15. 10. 2013.

Škola je odgojno-obrazovna ustanova i mora raditi zakonito. Realizira planove i programe, provodi svoje i odluke nadređenih. Djeluje unutar zadanih okvira složenoga i višestruko kontroliranog sustava u kojem nema prostora za samovolju bilo koga.

Ponosimo se statusom i postignućima naših učenika i  nastavnika koji su ime grada  pronijeli diljem cijele Hrvatske.

Žalosne su rasprave pune mržnje na sastancima Gradskog vijeća, napisi po novinama!

Nevjerojatne izjave i prozivke neka rese karaktere govornika, a mi se najodlučnije ograđujemo.
Škola ne smije biti predmet neutemeljenih rasprava i istupa pojedinaca i interesnih skupina, ona odgaja mlade ljude, funkcionira na drugačiji način - podnosi izvješća za sve aktivnosti i odgovara za svoje postupke.

Dvorana je školski objekt. U njoj se izvodi nastava tjelesne i zdravstvene kulture, aktivnosti Školskog sportskog društva i ostale aktivnosti predviđene Godišnjim planom i programom Škole i učeničkog doma i Školskim kurikulumom.

Slobodni termini su dostupni udrugama, klubovima, rekreativcima i svim zainteresiranima pod uvjetima koji su propisani Odlukom o korištenju, Pravilnikom o korištenju, Kućnim redom i Zaključkom o davanju suglasnosti na formiranje cijena korištenja dvorane, koji je donijela Bjelovarsko- bilogorska županija, osnivač srednjih škola.

Cijene su usporedive s dvoranama sličnih uvjeta i veličina, 300 kn cijela dvorana, 100 kn trećina velike dvorane i mala dvorana. Nedjelja i blagdani su neradni dani. Ostavljena je mogućnost iznimnog korištenja po udvostručenoj cijeni.
Korisnici na utakmicama koriste tribine i prodaju ulaznice ( 10, sada 15 kn ), čak i godišnje karte ( 100 kn ) i tako ostvaruju dobit.

Rukometni klub je do kraja 2010. godine u Sportskoj dvorani Osnovne škole, koja nema tribine, za treninge plaćao 250 kn po satu, utakmice 400 kn.
Od otvaranja dvorane u rujnu 2010. godine, Rukometni klub vrši, za školu neviđene pritiske preko Rukometnog saveza, županijskih vijećnika i čelnika, Gradskog vijeća, medija…, najprije zbog nemogućnosti iznajmljivanja, a od početka 2011. kada postaju korisnici radi  cijene sata.

Na zahtjev Župana sa suradnicima i Gradonačelnika od predstavnika Škole je zatraženo da Rukometni klub trenira po cijeni od 100 kn.

Dakle, cjenik je donijela Županija, Škola po njemu mora postupati i to je u nadležnosti prosvjetne inspekcije. Ako Županija odluči drugačije i pisanim putem se očituje, Škola će tako postupiti.

Apsolvirana je činjenica da je to „najveći i najskuplji školsko-sportski objekt koji je izgrađen na području naše Županije u proteklih nekoliko godina“, visoki kreditni anuiteti.

Za nas je aktualno i otvoreno pitanje  troškova održavanja, energije i rada ovako zahtjevnog objekta, koji se  trebaju namiriti iznajmljivanjem.

Škola ni od koga ne dobiva nikakve subvencije i, na žalost, zato ne može dopustiti djeci organiziranoj u udrugama koje financiraju roditelji besplatno bavljenje sportom. Odgovor je to na pitanje postavljeno u podnesku protiv ravnateljice ministru Jovanoviću od strane Sportske zajednice grada Garešnice, Rukometnog kluba „Garešnica“ i Škole rukometa „Garešnica“.

U tome je sva krivica Škole: Odolijevamo pritiscima, ne pogađamo se, ne damo se uvući u „ sivu zonu“.

Molimo sve sudionike da prestanu neutemeljeno raspravljati i pisati.

Ne radi se tu o dogovaranju i pregovaranju, već o konkretnim financijskim sredstvima koje netko mora platiti.

Ako je  nešto nejasno vrata Škole za svakog su otvorena.
Srednja škola „ August Šenoa“ Garešnica ugledna je srednjoškolska ustanova s kojom se ponosimo.

Školski odbor Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica