« Studeni 2017 »

DRŽAVNO NATJECANJE GASTRO 2017.
Autor: Margareta Miloš, 28. 3. 2017.

Državno natjecanje učenika ugostiteljsko-turističkih škola Gastro 2017. održano je od ponedjeljka 20. do četvrtka 23. ožujka u Hotelu "Omorika" u Crikvenici. Učenica IV. razreda turističko-hotelijerskih komercijalista Tena Finzir, pod mentorstvom stručnog učitelja ugostiteljskog posluživanja Hrvoja Milinkovića, natjecala se u disciplini Barsko poslovanje – pripremanje barskih mješavina. U iznimno jakoj konkurenciji plasirala se na odlično 10. mjesto, a zbog ostvarenog visokog broja bodova na natjecanju dodatno je dobila i diplomu izvrsnosti koju je Zajednica ugostiteljsko-turističkih škola Republike Hrvatske dodijelila učenicima s najboljim praktičnim vještinama.

Čestitamo Teni i njezinom mentoru na izvrsnom rezultatu!

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica

Organizatori ovoga zanimljivog i edukativnog natjecanja bile su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Srednja škola dr. Antuna Barca u Crikvenici kao domaćin, a suorganizator je bila Zajednica ugostiteljsko-turističkih škola Republike Hrvatske. Glavni ciljevi natjecanja Gastro su: razvijanje i poticanje pozitivnih stajališta, interesa i sklonosti učenika za turističko-ugostiteljsku struku, motivacija za nastavak obrazovanja i promicanje svih aktivnosti na popularizaciji zanimanja u turizmu i ugostiteljstvu u suradnji s gospodarstvom, ostvarivanje bolje povezanosti škola i turističkoga gospodarstva, prezentacija i razmjena iskustava škola koje obrazuju polaznike u ugostiteljsko-turističkim zanimanjima te razvoj timskog rada i pozitivnog natjecateljskog duha.