« Prosinac 2018 »

Vijesti iz Garešnice

DAN PROFESIONALNOG USMJERAVANJA U BJELOVARU
Autor: Margareta Miloš, 27. 4. 2018.

U organizaciji Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Bjelovar, jučer je u velikoj dvorani Hotela „Central“ u Bjelovaru organiziran „Dan profesionalnog usmjeravanja“ na kojem su naši učenici i nastavnici okupljenim osmašima predstavili programe i zanimanja za koja se mogu obrazovati u našoj školi te Učenički dom za sve one koji žive na većoj udaljenosti od Garešnice. Poseban naglasak bio je na zanimanjima koja u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ima jedino naša škola, to su grafički tehničar, stolar i frizer.

Na info-pultu, uz video prezentacije, usmenu prezentaciju učenika i nastavnika te podjelu prigodnih informativnih letaka i CD-a, upriličena je i demonstracija zanimanja.

Za zainteresirane učenike osmih razreda organizirana su predstavljanja Kako je to biti srednjoškolac” u maloj dvorani Hotela „Central“ u kojima su srednjoškolci govorili o svojim školskim iskustvima.  Jedna od aktivnosti bila je i „Upoznaj obrtnika – postani obrtnik“ u okviru koje su predstavljena deficitarna zanimanja. Jedno od deficitarnih zanimanja je stolar. Za sve naše učenike stolare, uz kvalitetnu nastavu i izvrsno opremljenu školsku radionicu, postoji mogućnost dobivanja stipendije. Na inicijativu škole, poduzeće Prima mobilis d.o.o. ove godine nudi 10 stipendija za učenike u programu stolar u iznosu od 500,00 kn mjesečno.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica