PETAR HAVLIČEK JE DRŽAVNI PRVAK!
Autor: Margareta Miloš, 16. 4. 2014.

Prošli tjedan, od 9. do 11. travnja 2014. godine, učenici Petar Havliček i Luka Slivar s mentoricom Milkom Prodanić bili su na Državnom natjecanju iz povijesti u Trogiru. Vratili su se s izvrsnim rezultatima.

Petar Havliček je učenik III. razreda opće gimnazije Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica.

Odlikaš je, vrlo skroman, svestran, odgovoran i iznimno marljiv. Od prvog razreda srednje škole priprema se  i sudjeluje na natjecanjima iz povijesti, uz mentorstvo profesorice Milke Prodanić.

U prvom razredu je na Državnom natjecanju postigao 8. mjesto, u drugom razredu 2. mjesto, sa samo bodom zaostatka za prvim mjestom.

Ove školske godine na Školskom i Županijskom natjecanju testove je riješio 100%.

Stopostotnu riješenost ostvario je i na Državnom natjecanju!!!

Za natjecanje se pripremao iz svih odobrenih udžbenika, radnih i pametnih bilježnica te propisane dodatne literature, vježbajući na izvornim tekstovima, povijesnom atlasu i pitanjima s proteklih natjecanja. Ovaj izniman rezultat nagrada je za sustavan rad tijekom školske godine, ali i potvrda i poticaj ostalim učenicima da se samo radom postižu najviši rezultati.

Luka Slivar, odličan učenik II. razreda opće gimnazije, ove je godine na Državnom natjecanju ostvario 8. mjesto, pod mentorstvom iste profesorice, a prošle je godine bio 6.

Slijed je to sustavnog višegodišnjeg rada i potvrda uspjeha Hane Fiale koja je prošle godine bila državna prvakinja za četvrte razrede.

Učenici profesorice Prodanić su trinaest puta bili sudionici Državnog natjecanja iz povijesti, od petnaest održanih.

Ponosimo se rezultatima naših učenika i mentora koji dobivaju najviša priznanja za postignute rezultate i vrstan rad s učenicima.

Čestitamo!!!