« Studeni 2019 »

OBILJEŽILI SMO DAN KRAVATE
Autor: Margareta Miloš, 18. 10. 2016.

Kravata - simbol otmjenosti, kulture odijevanja i samosvijesti te ljudskoga dostojanstva, slobode, ali i odgovornosti, hrvatskoga je porijekla, a svoje korijene ima u rupcima zavezanima u čvor koje su hrvatski vojnici nosili u 17. stoljeću.

Odjenuvši kravate i marame, i ove smo se godine pridružili proslavi 18. listopada - Dana kravate te promoviranju kravate kao medija, ali i hrvatskoga identiteta općenito; ostvarili smo simboličku komunikaciju unutar školske zajednice, a putem ovoga portala želimo poslati poruku zajedništva i široj javnosti.

Fotografije pogledajte na Facebooku: Sš August Šenoa Garešnica