« Studeni 2017 »

PROJEKT "BUDI SVOJ"
Autor: Margareta Miloš, 7. 4. 2017.

Projekt "Budi svoj" provodi se već treću godinu u našoj školi. To je preventivni program usmjeren na sprečavanje nastanka različitih vrsta ovisnosti među mladima i smanjenje zdravstvenih i socijalnih rizika vezanih za ovisnost i ovisničko ponašanje. Realizira se kroz predavanja i kreativne radionice za učenike prvih razreda srednjih škola i njihove roditelje. Nositelj projekta je Zavod za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije, Odjel za zaštitu mentalnog zdravlja i prevenciju ovisnosti.

U okviru projektnih aktivnosti, u srijedu je profesorica psihologije Renata Hunjadi - Brzović održala tri radionice, svaku u trajanju od dva školska sata sa svim učenicima prvih razreda koji su zbog brojnosti bili podijeljeni u tri grupe. Jučer je održana radionica s roditeljima učenika prvih razreda koju su vodili doktorica psihijatrica Iva Manestar Hlebec i predsjednik Kluba liječenih alkoholičara Bjelovar Dražen Žagi. Kroz kreativan i aktivan rad s učenicima, predavači su ih uputili na aktivno mijenjanje štetnih stavova i navika i usvajanje zdravih i konstruktivnih stilova života, a roditelje su potaknuli na senzibilizaciju za ovaj globalni problem koji zahtjeva suradnju svih - od lokalne zajednice, stručnjaka do njih samih.

Slijede još dvije aktivnosti – radionica koju će s Vijećem učenika odraditi predsjednik Bjelovarskog centra za razvoj civilnog društva Željko Pavleković i radionica za Nastavničko vijeće čija je nositeljica pedagoginja Ornela Malogorski.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica

UPISI

LJETNI ROK UPISA ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

NAZIV PROGRAMA

BROJ UPISANIH

BROJ SLOBODNIH MJESTA

UPISNA KVOTA

OPĆA GIMNAZIJA

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI  KOMERCIJALIST

KUHAR

KONOBAR

PRODAVAČ

STOLAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

UKUPNO

U Garešnici, 18. srpnja 2017. godine

NATJEČAJ za upis učenika u I. razred srednje škole i prijam u Učenički dom 2016./2017.
UVJETI ZA PRIJAM UČENIKA U UČENIČKE DOMOVE