« Svibanj 2018 »

NAŠA TREĆA SALLY RIDE EARTHKAM MISIJA
Autor: Margareta Miloš, 23. 2. 2018.

Ove veljače, po treći put smo se uključili u projekt Sally Ride Earthkam. Sally Ride EarthKAM (Earth Knowledge Acquired by Middle school students) je NASA-in obrazovni program koji omogućuje učenicima, nastavnicima i javnosti da promatraju Zemlju iz jedinstvene perspektive Međunarodne svemirske postaje (International Space Station). Međunarodna svemirska postaja (ISS) je najveći i najskuplji laboratorij ikad izgrađen u svemiru. To je jedinstvena znanstvena platforma koja istraživačima iz cijeloga svijeta omogućuje da svoje talente iskoriste u inovativnim eksperimentima koji se ne mogu realizirati nigdje drugdje osim u svemiru.

U ovu misiju, koja je započela u utorak 20. veljače i traje do ponedjeljka 26. veljače, uključili su se svi učenici gimnazijskih odjeljenja. Pod satovima fizike i geografije s profesoricama Suzanom Batinić i Vesnom Androić Hanžić upoznati su s projektom. Putem web portala učenici su upoznali Međunarodnu svemirsku postaju, misije Sally Ride EarthKAM, prijavili su se za trenutnu misiju, odredili orbite, vremena i koordinate te su zadali snimanja fotografija s ISS-a. Po isteku misije, snimljene fotografije će moći pregledati u školskoj galeriji zajedno s ostalim fotografijama iz naših prethodnih misija.

Ciljevi projekta su unaprijediti i obogatiti odgojno-obrazovni proces na nastavi geografije i fizike, omogućiti učenicima stjecanje znanja upotrebom suvremene tehnologije te upoznati raznovrsne i kvalitetne sadržaje koji nisu u redovnom programu.

Uključivanjem u ovu misiju učenici su se pridružili međunarodnoj zajednici učenika koji u isto vrijeme sudjeluju u zajedničkoj aktivnosti.

UPISI

LJETNI ROK UPISA ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

NAZIV PROGRAMA

BROJ UPISANIH

BROJ SLOBODNIH MJESTA

UPISNA KVOTA

OPĆA GIMNAZIJA

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI  KOMERCIJALIST

KUHAR

KONOBAR

PRODAVAČ

STOLAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

UKUPNO

U Garešnici, 18. srpnja 2017. godine

NATJEČAJ za upis učenika u I. razred srednje škole i prijam u Učenički dom 2016./2017.
UVJETI ZA PRIJAM UČENIKA U UČENIČKE DOMOVE