Na Domijadi u Križevcima
Autor: Irena Brleković, 10. 4. 2017.

Ove godine je domaćin 42. Regionalne domijade bio Učenički dom Križevci.

Na susret domova sjeverozapadne Hrvatske putovalo je u subotu, 8. travnja 2017. dvadesetdvoje učenika i pet voditelja-odgajatelja. Sudjelovali smo u sportskim natjecanjima i na izložbi radno-tehničkog stvaralaštva.

Na području likovne umjetnosti, u kategoriji skulpture natjecale su se učenice, članice Kreativne grupe, Sabrina Beriša, Ivona Kovačić i Vedrana Bojanac, s radom pod nazivom "Naše selo", voditeljica Kornelija Lekić.

Kreativna grupa natjecala se i u kategoriji rukotvorina s dva rada, "Kućice za ptice" i "Kraljevsko posuđe".

U kategoriji modnog dizajna natjecali su se učenici Paulina Mraz, Katarina Krenek, Ivan Pejčin i Karolina Pastorčić, članovi grupe dekorativnog uređenja s radom "Četiri godišnja doba", voditeljice Jarmile Finek.

Učenici Petra Kolar, Ivan Pejčin, Katarina Krenek i Ana Valski, Dizajnerska Grupa, također su se natjecali u kategoriji modnog dizajna s radom "Moja mala krinolina". Modele su nosile učenice manekenske grupe, Ružica Cota, Marija Stjepanek, Ines Bina, Anabella Softa i Lorena Majdandžić, koje su predstavile naš dom u glazbeno-scenskom dijelu programa. Voditeljica Irena Brleković.

Iz našeg učeničkog doma u sportskim natjecanjima nastupile su ekipe u muškom i ženskom stolnom tenisu i ženskom badmintonu.

Učenice Tanja Krasniqi i Monika Semeš osvojile su 2. mjesto u konkurenciji četiri ekipe u stolnom tenisu. Voditeljica Zdenka Vranešević.

Mušku ekipu stolnog tenisa činili su Marko Kranjčec i Valentin Crnoja. Voditeljica Zdenka Vranešević.

U badmintonu su Saša Bunjevčić, Anamarija Radić i sestre Ana i Marija Jakovljević osvojile 3. mjesto u konkurenciji pet ekipa. Voditelj Neven Ražov.