43. REGIONALNA DOMIJADA
Autor: Irena Brleković, 24. 4. 2018.

Domaćin 43. regionalne Domijade koja je održana 21. travnja 2018. u Virovitici je bio Učenički dom Virovitica. Učenici našeg učeničkog doma natjecali su se u sportu i multimedijalnom stvaralaštvu i postigli dobre rezultate. Učenik Matej Mačković, u području multimedijalnog stvaralaštva, kategoriji skulptura osvojio je 1. mjesto te se upućuje na državnu Domijadu. Kreativna grupa je u kategorijama instalacija i skulptura osvojila dva 2. mjesta, a grupa dekorativnog uređenja u kategoriji instalacija 3. mjesto. Badminton, muška ekipa, osvojila je 2. mjesto. Čestitamo učenicima i njihovim voditeljima-mentorima.

Svečano otvaranje 43. regionalne Domijade održano je u Kazalištu Virovitica.

Matej Mačković, učenik 3. razreda turističko-hotelijerski komercijalist, s radom "Matrix"  u kategoriji skulptura osvojio je 1. mjesto i ostvario je pravo natjecanja na državnoj Domijadi. Voditeljica-mentorica odgajateljica Irena Brleković.

Ženska ekipa badmintona Ana i Marija Jakovljević, Katarina Hrup i Helena Kreh osvojila je 4. mjesto dok je muška ekipa Ivan Hrup, Valentino Ivančević i Ivan Radić, osvojila 2. mjesto. Voditelj je odgajatelj Neven Ražov.

U kategoriji instalacije s radom "Ekologija ili..." učenici Ivan Pejčin i Martina Dzjama s voditeljicom-mentoricom odgajateljica Jarmilom Finek osvojili su 3. mjesto.

U istoj kategoriji učenice Ivona Kovačić, Vedrana Bojanac i Valentina Šimunić i njihov rad "Drvo života" osvojili su 2. mjesto. Voditeljica-mentorica odgajateljica Kornelija Lekić.

Učenice Vedrana i Ivona, pod mentorstvom odgajateljice Kornelije Lekić, izradile su skulpturu "Vrati se" te osvojile 2. mjesto te se prema mišljenju Prosudbenog povjerenstva rad upućuje na državnu Domijadu van konkurencije.

"Etno motivi" naziv su rada Ivone Jelušić, Ivane Matić i Klaudije Šimić iz područja modnog dizajna. Voditeljica Irena Brleković.

Kreativna grupa pod voditeljstvom odgajateljice Kornelije Lekić natjecala se u kategoriji rukotvorina s radom pod nazivom "Balerina".