NAŠA RADIONICA na NOVsky art & science festivalu
Autor: Margareta Miloš, 19. 9. 2023.

U petak, 15.9., naše su gimnazijalke predstavljale školu na NOVsky art & science festivalu radionicom STEA²M Fraktali - svuda oko nas. Rea, Tomislava, Ena, Isidora, Ana i Antonela zaputile su se u Novsku uz pratnju prof. Suzane Batinić i knjižničarke Margarete Miloš. Ondje su cijeli dan radile s djecom raznih uzrasta i istovremeno promovirale našu školu.
U razgovoru s djevojkama saznala sam još o radionicama i njihovim dojmovima.
"Radionica o fraktalima rađena je u suradnji predmeta Fizike i Likovne umjetnosti. Radile smo ju mi, učenice gimnazije. Pokušale smo predstaviti povijest fraktala, gdje se sve mogu pronaći i kako su povezani s npr. umjetnosti. Kako bismo najmlađima što bolje prikazali što su fraktali, koristile smo svakodnevne primjere kao što su brokula i cvjetača", pojašnjava Tomislava.
Više o radu s djecom rekla je Rea: "S djecom je bilo super surađivati jer su bili mirni i nisu pravili nikakve probleme, nisu bili previše zainteresirani za rješavanje matematičkih zadataka, ali su bili jako zainteresirani za bojanje i slikanje."
"Mislim da je jako dobro za učenike da sudjeluju na ovakvim festivalima jer se stvore nova poznanstva koja u našem slučaju traju već nekoliko godina, a svakim novim festivalom stvori se još više prijateljstava", zaključuje Antonela.
Dodaju kako se već pripremaju za slične radionice u Zagrebu, Donjoj Stubici i Sesvetama i smatraju da je upravo ovo jedan od najboljih načina promocije škole.

Barbara Štandar, II.G