« Studeni 2017 »

Zdravstveni pokazatelji učenika Srednje škole "August Šenoa" Garešnica

CILJEVI:

• Standardiziranim anketnim upitnicima Svjetske zdravstvene organizacije prikupiti podatke o prehrambenim i higijenskim navikama, o oralnoj higijeni i o stupnju tjelesne aktivnosti učenika naše škole.
  • Na temelju dobivenih podataka obraditi i interpretirati rezultate.
  • Usporediti naše rezultate s rezultatima Svjetske zdravstvene organizacije i utvrditi odstupanja od standardnih vrijednosti.
  • Podatke prikazati tablično i grafički.
  • Izračunati ITM za sve učenike.

NAMJENA:

• Prema provedenim anketnim upitnicima doći do podataka o životnim navikama svih učenika naše škole.
  • Odrediti postotak učenika s prekomjernom težinom i broj pretilih učenika te
    predložiti preventivne mjere za očuvanje zdravlja.
  • Razvijati pravilne i zdrave životne navike i stil života kroz sadržaje u nastavnom procesu, na satu razrednika, u suradnji s liječnikom školske medicine te posebno kroz sadržaje i radionice zdravstvenog odgoja.
  • Kontinuirano razvijati svijest kod učenika o pravilnoj prehrani i prehrambenim navikama, o osobnoj i oralnoj higijeni  te o potrebi redovite dnevne aktivnosti u cilju očuvanja zdravlja i kvalitetnijeg života koji će omogućiti učenicima postizanje boljih rezultata o učenju i u životu općenito.

NOSITELJI: Đurđa Đurđević, Đurđica Starčević, Ivica Golubić, Ivan Opalički, Margareta Miloš, Robert Kelečić.

NAČIN REALIZACIJE:

1. Provođenje anketa u svim razrednim odjelima:  Moje prehrambene navike, Moja osobna i oralna higijena i Moje tjelesne aktivnosti.
  2. Mjerenje tjelesne mase i tjelesne visine te izračunavanje ITM.
  3. Prikupljanje podataka za svaki razredni odjel (zaduženje učenika po razredima).
  4. Prikazivanje i uspoređivanje rezultata tablično i grafički.
  5. Interpretacija rezultata.
  6. Donošenje mjera za poboljšanje životnih navika i očuvanje zdravlja.
  7. Predlaganje mjera Nastavničkom vijeću za izradu preventivnog školskog programa.