« Studeni 2017 »

43280 Garešnica

tel.: 043/531-400

e-mail: ssasenoa.ucdom@email.t-com.hr

Učenički dom Srednje škole “August Šenoa” u Garešnici djeluje u prostoru adaptiranom 1983. godine. Organizira boravak, smještaj i prehranu učenika te realizira razne oblike odgojno – obrazovnog rada.

Dom je mješovit . Smještajni kapacitet je 150 mjesta.

Učenici su smješteni u 33, četvero i petero krevetnih soba (10 na katu, 23 u prizemlju) od kojih je 7 apartmanskog tipa, a sobe su povezane zajedničkom kupaonicom. U sobama se nalaze radni stolovi, stolice i kutni ormari za odlaganje knjiga i školskog pribora. U predvorju soba ugrađeni su ormari za odlaganje osobnih stvari učenika.

Image

Od ostalih prostora u prizemlju su: blagavaonica s 80 sjedećih mjesta, kuhinja, tri učionice, zbornica, kancelarija stručnog suradnika- voditelja, sala za goste, prostor za pranje i odlaganje posteljnog rublja, skladišni prostori, kotlovnica, tekstilna radionica (s pratećim skladištem).

Image

Veliko unutarnje dvorište sa zelenim površinama i natkrita terasa s prostorom za slobodno vrijeme učenika.

Image

U učionici i blagovaonici  nalaze se TV uređaji s video opremom( VHS i DVD) te audio oprema.

Image

Za higijenu u domu zadužene su dvije spremačice. Domski  majstor  brine za sve kvarove u domu. Odgajatelji  i dva noćna pazitelja  brinu za red i mir učenika po noći.

Učenici imaju tri svježe pripremljena obroka za koji se brinu četiri kuharice, a svježe namirnice nabavlja ekonom.

Poslovi odgojno-obrazovnog rada u Učeničkom domu sadrže: ostvarivanje programa odgojnog rada, organiziranje rada u odgojnim skupinama, obavljanje pedagoških, psiholoških, zdravstvenih i dr. poslova utvrđenih Godišnjim planom i programom rada sukladno potrebama, pravima i interesima učenika, roditelja/Skrbnika, doma i škole. U realizaciji odgojno- obrazovnog rada sudjeluju pet odgajatelja i voditelj.

Zašto boraviti u učeničkom domu?

1. druženje s vršnjacima
  2. kvalitetnija prehrana za vrijeme boravka u školi