Učenički dom

Klikom na fotografiju Učeničkog doma otvorite i pogledajte
PPT prezentacijuo našem Učeničkom domu!

Klikom na fotografiju iznad otvorite i pogledajte video prezentaciju
o našem Učeničkom domu!

Kolodvorska 33

43280 Garešnica

tel.: 043/531-400

e-mail: ssasenoa.ucdom@email.t-com.hr

Učenički dom Srednje škole “August Šenoa” Garešnica djeluje u prostoru adaptiranom 1986. godine. Organizira boravak, smještaj i prehranu učenika te realizira razne oblike odgojno – obrazovnog rada. Cilj domskog odgoja je  podrška cjelovitom razvoju učenika i poticanje na uspješniji cjeloživotni osobni razvoj i obrazovanje. Odgojno-obrazovni rad   obuhvaća psiho-fizičko sazrijevanje, razvijanje intelektualnih sposobnosti i usvajanje novih znanja, kulture ponašanja i ophođenja, estetskih vrijednosti, moralnih normi, humanosti, pozitivnog odnosa prema prirodi i okolini.

Dom je mješovit . Smještajni kapacitet je 150 mjesta.

Učenici su smješteni u 33, četverokrevetne sobe (10 na katu, 23 u prizemlju) od kojih je 7 apartmanskog tipa, a sobe su povezane zajedničkom kupaonicom.

Image

Od ostalih prostora u prizemlju su: blagovaonica s 80 sjedećih mjesta, kuhinja, tri učionice, zbornica, ured voditeljice doma, sala za goste, prostor za pranje i odlaganje posteljnog rublja, skladišni prostori, kotlovnica.

Učenici svakodnevno imaju tri svježe pripremljena obroka.

Image

Veliko unutarnje dvorište sa zelenim površinama i natkrita terasa s prostorom za slobodno vrijeme učenika.

Image

U učionicama se odvija učenje, realiziraju se izborni i posebni programi, održavaju sastanci odgojnih skupina i učenici provode svoje slobodno vrijeme.

Poslovi odgojno-obrazovnog rada u Učeničkom domu sadrže: ostvarivanje programa odgojnog rada, organiziranje rada u odgojnim skupinama, obavljanje pedagoških, psiholoških, zdravstvenih i dr. poslova utvrđenih Godišnjim planom i programom rada sukladno potrebama, pravima i interesima učenika, roditelja/skrbnika, doma i škole. Odgojno–obrazovni  proces  realizira se kroz rad šest odgojnih skupina koje vodi šest odgajatelja, šest izbornih programa i šest posebnih programa. Svaki od tih organizacijskih oblika izrađuje svoj program rada, vodeći računa o specifičnostima uzrasta učenika i njihovim potrebama.

Zašto boraviti u učeničkom domu?

1. organizirano i vođeno učenje
  2. razvija se samostalnost, samopouzdanje, odgovornost i kreativnost učenika