« Svibanj 2018 »

DANI POSLOVA U TURIZMU - IZ ŠKOLE NA POSAO
Autor: Margareta Miloš, 29. 1. 2018.

Naša škola se i ove godine uključila u projekt  Dani poslova u turizmu, koji se temelji na izravnom povezivanju poslodavaca s nezaposlenim osobama, s ciljem osiguranja bolje vidljivosti zanimanja u turizmu te upoznavanja s mogućnostima zapošljavanja koje pruža turizam.

Učenici završnih razreda ugostiteljsko-turističkih zanimanja – 14 turističko-hotelijerskih komercijalista i 3 konobara, u pratnji nastavnika Dominika Ptičara, u petak 26. veljače 2018. su imali priliku neposredno stupiti u kontakt s potencijalnim poslodavcima koji su se predstavili u Zagrebu u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom Velesajamu. Besplatni prijevoz zainteresiranim učenicima organizirao je Hrvatski zavod za zapošljavanje.

Učenici su se predstavili potencijalnim poslodavcima iz cijele Hrvatske. Predali su životopise i obavili intervjue te tako postali izgledni kandidati za posao u ovogodišnjoj turističkoj sezoni.

Dani poslova u turizmu zajednički su projekt Ministarstava rada i mirovinskoga sustava, Ministarstva turizma, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Hrvatske turističke zajednice, Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Hrvatske udruge poslodavaca i Udruge poslodavaca u hotelijerstvu. Prilika je to da brojni poslodavci-izlagači predstave mogućnosti koje nude za zapošljavanje, odnosno slobodna radna mjesta za ovu godinu, a na svakom izlagačkom mjestu ostvare i izravan kontakt te obave razgovore sa zainteresiranim osobama za posao. Uz to, organizirane su i panel rasprave, promocija mjera aktivne politike zapošljavanja,  centara kompetencija u turizmu, kao i obrazovne mogućnosti za ta zanimanja.