OBAVIJEST ZA UČENIKE ZAVRŠNIH RAZREDA
Autor: Margareta Miloš, 2. 6. 2020.

Dopunski nastavni rad održava se u ŠKOLI, a učenici i ostali sudionici su se prilikom boravka u školi dužni pridržavati Uputa HZJZ o provedbi praktičnih vježbi, dopunske nastave, popravnih i razlikovnih ispita u srednjim školama te obrana završnog rada u srednjim strukovnim školama od 13. svibnja i izmjena tih uputa od 26. svibnja 2020.

Vremenik i raspored održavanja DOPUNSKOG NASTAVNOG RADA  objavljen je na Teamsu (u virtualnim učionicama).

Molimo učenike da se pridržavaju rasporeda i vremenika i ne dolaze ranije, odnosno, ne zadržavaju se u prostoru Škole nakon završetka nastavnog rada, kako bi se osigurao smanjeni broj pristupnika u istom terminu i osigurao potreban razmak (1,5 do 2 metra). Za vrijeme trajanja nastavnog rada, u pauzama između nastavnih predmeta, provodi se primjerena higijena prostorija i provjetravanje.

Ukoliko učenik ima simptome akutne respiratorne bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju) ili mu je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi novim koronavirusom  NE MOGU PRISTUPITI dopunskom nastavnom radu, o čemu trebaju obavijestiti razrednika te liječnika obiteljske medicine i školskog liječnika.

Učenici si, prije dolaska u Školu, trebaju izmjeriti temperaturu te od kuće ponijeti pribor koji im je potreban.

U skladu s osiguranim mjerama zaštite, nošenje maski nije nužno,  ali se preporuča te učenici, koji to žele, neka ponesu svoje  maske.

Prilikom ulaska u zgradu učenici obavezno dezinficiraju ruke i, prema uputama osobe koja ih dočekuje, odlaze ravno u prostoriju gdje se odvija nastavni rad, bez dodirivanja vrata, kvaka ili bilo čega drugog. Po završetku, na isti način, bez dodirivanja površina i bez zadržavanja, dezinficiraju ruke i napuštaju prostor škole.

Sve vrijeme boravka u školi trebaju držati razmak od drugih osoba, ne zadržavati se u prostoru i ne ostvarivati bliske međusobne kontakte.

Budimo odgovorni, zaštitimo sebe i druge!