REALIZIRAN PROJEKT METEOROLOŠKA STANICA
Autor: Margareta Miloš, 1. 10. 2020.

Naši učenici stolari, pod mentorstvom nastavnika Gorana Krušića, izradili su meteorološku stanicu - kućicu za učenike Osnovne škole Ivo Andrić iz Sigeta, koji će sudjelovati u međunarodnom GLOBE programu (Globalno učenje i opažanje za dobrobit okoliša) pod vodstvom nastavnika geografije Dejana Nemčića.

Tako je uspješno realizirana suradnja između dviju škola i s nastavnikom Dejanom Nemčićem, koji je bio naš gimnazijalac.

Inače, učenici stolari izradili su meteorološku stanicu još u veljači, ali ju zbog prelaska na nastavu na daljinu početkom ožujka nisu uspjeli postaviti. Sada su to okolnosti dopustile te je projekt uspješno okončan na obostrano zadovoljstvo.

Zahvaljujemo svim učenicima stolarima koji su sudjelovali u izradi: Josipu Dostalu, Tomislavu Kralju, Alenu Laziću, Luki Lukincu, Eddiju Mesaru, Mateu Šeniji, Jakovu Škarici i Luki Trstenjaku. Posebno hvala Mihaelu Plešu i Mateu Tadiću koji su dostavili i postavili meteorološku stanicu.

Čestitke našim stolarima i njihovom mentoru na uspješno obavljenom poslu, a kolegama u Zagrebu želimo puno uspjeha u realizaciji njihovog projekata i svih radnih zadataka.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica