ZAPOČEO JE MJESEC HRVATSKE KNJIGE!
Autor: Margareta Miloš, 15. 10. 2020.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je planetu Zemlji - u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje. Moto ovogodišnje manifestacije je Razlistaj se!

Unatoč tome što su naše djelovanje i dinamika doživjeli promjene i što smo se svi morali prilagoditi novonastalim pandemijskim okolnostima, Mjesec hrvatske knjige ćemo u školi dostojno obilježiti suradnjom i aktivnostima na mreži.

Pozivam sve učenike i nastavnike da na forumu u izborniku Knjižnica napišu kratku preporuku o svojoj najdražoj knjizi o planetu Zemlji ili o ekologiji. Dakle, potražite ovdje na školskoj web stranici, u izborniku Knjižnica, podizbornik Forum; ulogirajte se sa svojim AAI@EduHr korisničkim identitetom; klikom na MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2020. otvorite aktualni forum te tijekom iduća tri tjedna objavite svoje odgovore / preporuke. Nije potrebno pisati eseje, dovoljne su dvije rečenice.

Također, pozivam sve učenike na sudjelovanje u nagradnim natječajima:

- na foto natječaju na temu Priroda okom čitatelja potrebno je povezati književnost s prizorom iz prirode (sve može biti inspiracija - omiljeni lik, stih, citat, roman, književnik… – budite kreativni!),

- za grafički natječaj treba izraditi digitalni straničnik (bookmarker) u duhu mota Razlistaj se!, dakle, na temu prirode.

Detalje i propozicije nagradnih natječaja pročitajte OVDJE ili u dokumentu priloženom pod OPŠIRNIJE.

Najbolja tri uratka na svakom natječaju za nagradu će, naravno, dobiti prigodne knjige.

Veselim se našoj virtualnoj suradnji!

Vaša knjižničarka

Priloženi dokumenti: