Ukratko o našoj školi

Vijesti iz Doma

« Rujan 2021 »

MEĐUNARODNI DAN PISMENOSTI
Autor: Margareta Miloš, 8. 9. 2021.

Sretan vam Međunarodni dan pismenosti!

Kako uz dobre želje obično dolazi i neki poklončić, svi zaljubljenici i štovatelji hrvatske kulturne baštine i pismenosti mogu danas prigodno s web stranice Staroslavenskog instituta (www.stin.hr) besplatno preuzeti knjižicu »Glagoljica za znatiželjne«, u spomen prvoga pisma kojim je pisan hrvatski jezik.

„Koju važnu poruku krije prvih devet glagoljičnih slova?

Što je češki kralj i njemački car Karlo IV. tražio od hrvatskih glagoljaša?

Koja glagoljaška mjesta trebate posjetiti?

Tko su glagoljaški apostoli?

Što u ovoj knjižici radi Luka Modrić?

Na ta i druga zanimljiva pitanja odgovore ćete naći u sažetome i zanimljivome štivu koje možete preuzeti na svoje računalo, tablet ili pametni telefon isključivo na današnji Međunarodni dan pismenosti.“

Zahvaljujemo Institutu na ovako krasnom daru!

A najbolji su darovi koji se množe dijeljenjem, stoga budite i vi ambasadori glagoljice i podijelite ovu vijest danas sa svima željnima znanja o tome drevnom pismu!