« Studeni 2018 »

DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Margareta Miloš, 24. 2. 2016.

Pridružili smo se obilježavanju Dana ružičastih majica, programu prevencije vršnjačkoga nasilja, koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. Obilježavanje ovoga dana u Hrvatskoj je pokrenuo Centar za edukaciju i prevenciju.

Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi Nova Scotija. Na taj dan jedan je učenik došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke i zbog toga je bio žrtva vršnjačkoga nasilja. U znak podrške tom dječaku dvojica učenika škole Nova Scotia također su odjenuli ružičaste majice i njihov prosvjed protiv nasilja postao je globalan.

Procjenjuje se kako je u hrvatskim školama svaki četvrti učenik svakodnevno izložen barem jednom obliku nasilja. Zlostavljanje je, naime, ne samo fizički nastraj nego i nazivanje pogrdnim imenima, ismijavanje, oduzimanje novca i stvari, isključivanje iz društva, širenje lažnih priča, geste sa seksualnim značenjem.

Ovo je ozbiljan društveni problem protiv kojega se trebamo kontinuirano i snažno boriti - ponajprije edukacijom i podizanjem svijesti o njegovom postojanju i štetnosti po svakog pojedinca. Važno je naglasiti da, ako se nasilničko ponašanje na vrijeme ne zaustavi, osim žrtava i nasilnici također mogu imati dugoročne posljedice takvog ponašanja.

Stoga smo podržali ovaj program prevencije, svi zajedno odjenuli ružičasto i tako izrazili svoj čvrsti stav protiv nasilja!!!

UPISI

LJETNI ROK UPISA ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

NAZIV PROGRAMA

BROJ UPISANIH

BROJ SLOBODNIH MJESTA

UPISNA KVOTA

OPĆA GIMNAZIJA

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI  KOMERCIJALIST

KUHAR

KONOBAR

PRODAVAČ

STOLAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

UKUPNO

U Garešnici, 18. srpnja 2017. godine

NATJEČAJ za upis učenika u I. razred srednje škole i prijam u Učenički dom 2016./2017.