« Studeni 2019 »

SVJETSKI DAN ZAŠTITE OKOLIŠA
Autor: Margareta Miloš, 5. 6. 2016.

Svjetskim danom zaštite okoliša želi se potaknuti ljude da postanu aktivni sudionici održivog i ravnomjernog razvitka te preuzmu odgovornost za očuvanje planeta.

Naglim industrijskim razvojem i ispuštanjem raznih štetnih tvari u okoliš oštećen je ozonski sloj i stvoren efekt staklenika, što dovodi do globalnog zatopljenja i velikih prirodnih katastrofa (potresa, poplava, suša...). Korištenjem obnovljivih izvora energije i energetski učinkovitih sustava smanjujemo emisiju štetnih plinova i čuvamo okoliš.

Naši učenici, instalateri grijanja i klimatizacije, već nekoliko godina sudjeluju u projektu "Obnovljivi izvori energije i energetska učinkovitost". Kroz projekt upoznaju, montiraju i održavaju sustave obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti, kako bi nakon završetka obrazovanja bili što spremniji za tržište rada, na kojem za ovo deficitarno zanimanje postoje velike potrebe.