« Studeni 2019 »

NAŠA FOTOGRAFIJA ERATOSTENOVOG EKSPERIMENTA UŠLA U TOP 3
Autor: Margareta Miloš, 9. 11. 2017.

Naša se škola uključila u međunarodni projekt  "Eratosthenes experiment". U rujnu smo izmjerili Zemljin opseg koristeći samo sjenu štapa, kao i Eratosten. Fotografirali smo tijek provođenja eksperimenta, a jedna od fotografija poslana je na natječaj čija je glavna nagrada sudjelovanje na Ljetnoj školi u Grčkoj. Fotografije koje su konkurirale za nagradu su fotografije priprema za eksperiment, fotografije provođenja eksperimenta ili kreativne fotografije svih uključenih u eksperiment.

U projektu su sudjelovale 403 škole iz 48 zemalja, od toga su se 52 škole prijavile na nagradni fotonatječaj. Danas smo saznali da je naša fotografija ušla u top tri najbolje. Iako je većina fotografija snimljena školskim fotoaparatom, za potrebe natječaja zamolili smo Aninog tatu g. Miroslava Bambira da snimi učenike s dronom, zbog bolje perspektive, pa mu ovim putem zahvaljujemo na suradnji.

Sretni smo i ponosni zbog još jednog uspjeha, a ovakvi rezultati najbolja su motivacija za daljnji rad!

Rezultate natječaja možete pogledati na poveznici: http://eratosthenes.ea.gr/