« Svibanj 2018 »

DVODNEVNA EDUKACIJA COOKINGCLASS MAISTRA
Autor: Margareta Miloš, 7. 2. 2018.

Edukativno-informativni trening Cookingclass Maistra održan je jučer i danas u ugostiteljskom praktikumu naše škole. Za početak je Andreja Istrat iz odjela razvoja ljudskih potencijala učenicima 1.-3. razreda kuhara i konobara te učenicima 3. i 4. razreda turističko-hotelijerskih komercijalista prezentirala Maistru kao jednu od vodećih hrvatskih turističkih kompanija te je učenike upoznala s mogućnostima obavljanja stručne prakse i programom stipendiranja. Zatim su se učenicima predstavili Tihomir Vedriš, pomoćnik voditelja hrane i pića te treneri – Saša Krajinović, voditelj hrane i pića klastera Vrsar, Martina Buđinski, zamjenica šefa kuhinje restorana Lone i Jan Medak, kuhar specijalist u hotelu Lone.

Treninzi su se sastojali od teorijskog i praktičnog dijela u kuhinji i praktikumu ugostiteljskog posluživanja. Sudjelovalo je 10 učenika kuhara i 10 učenika konobara i turističko-hotelijerskih komercijalista. Treneri su učenicima praktično pokazali nekoliko tehnika pripremanja vrhunskih jela i pića s vrhunskim namirnicama iz Hrvatske i cijeloga svijeta. Osim edukativne svrhe, ovim treningom zaposlenici Maistre željeli su učenicima prenijeti strast i vještinu pripremanja hrane i pića.

Bilo je ovo jedno novo, zanimljivo i vrlo pozitivno iskustvo!

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica

UPISI

LJETNI ROK UPISA ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

NAZIV PROGRAMA

BROJ UPISANIH

BROJ SLOBODNIH MJESTA

UPISNA KVOTA

OPĆA GIMNAZIJA

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI  KOMERCIJALIST

KUHAR

KONOBAR

PRODAVAČ

STOLAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

UKUPNO

U Garešnici, 18. srpnja 2017. godine

NATJEČAJ za upis učenika u I. razred srednje škole i prijam u Učenički dom 2016./2017.
UVJETI ZA PRIJAM UČENIKA U UČENIČKE DOMOVE