DAN ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: Margareta Miloš, 26. 10. 2018.

Tradicija slavljenja školskih knjižnica započela je 1999. godine sa Svjetskim danom školskih knjižnica. Zbog potrebe za fleksibilnošću, 2008. godine proslava je prerasla u Međunarodni mjesec školskih knjižnica kako bi knjižnice diljem svijeta mogle odabrati dan u mjesecu koji najbolje odgovara njihovim potrebama. Tema za 2018. godinu je Zašto volim svoju školsku knjižnicu, a temelji se na godišnjoj temi konferencije Međunarodne udruge školskih knjižničara (IASL-a) Inovacija, informacija i utjecaj školskih knjižnica (Innovation, Information and Impact of School Libraries).

U tom duhu, dogovorili smo da će 26. listopada biti Dan školske knjižnice te smo, osim panoa ispred knjižnice na koji učenici mogu napisati zašto vole svoju školsku knjižnicu, danas već tradicionalno tim povodom organizirali radionicu izrade straničnika. Budući da se nalazimo u Europskoj godini baštine, a započeo je i Mjesec hrvatske knjige kojemu je tema također baština, radili smo straničnike koji su bili inspirirani glagoljicom.