« Studeni 2019 »

DANI HRVATSKOGA JEZIKA
Autor: Margareta Miloš, 11. 3. 2019.

Danas su započeli Dani hrvatskoga jezika. Ove godine ih obilježavamo panoom, koji su izradile mlade knjižničarke, u spomen vjernim čuvarima hrvatskoga jezika profesorima Stjepanu Banasu i Marku Samardžiji. Obojica su nas zadužila svojom ljubavlju prema materinskoj riječi koju su prenosili generacijama učenika i suradnika, prvi na zavičajnoj, drugi na nacionalnoj razini. Ispred panoa postavljena je i prigodna izložba njihovih knjiga.

Osim toga, u petak će u Hrvatskom domu biti održano predavanje o hrvatskom jeziku za sve učenike opće gimnazije i grafičkih tehničara, koje organiziramo u suradnji s Ogrankom Matice hrvatske u Garešnici. Gost predavač je dr. sc. Igor Marko Gligorić. Tema predavanja je Hrvatska standardnojezična norma u suvremenome kontekstu.