« Studeni 2019 »

NACIONALNI STRUČNI SKUP "ŠKOLA ZA ŽIVOT"
Autor: Margareta Miloš, 25. 4. 2019.

Jučer je u Košarkaškom centru „Dražen Petrović“ u Zagrebu održan cjelodnevni Nacionalni stručni skup škola sudionica eksperimentalnog programa „Škola za život“. Na skupu je sudjelovalo oko 2.000 ravnatelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika iz škola koje sudjeluju u eksperimentalnom programu te djelatnici agencija iz sustava odgoja i obrazovanja. Među njima bili su i naši nastavnici, ravnateljica i stručne suradnice koji su uključeni u eksperimentalni program. Imali su priliku čuti dvije međunarodne predavačice Carolyne Robson i Albenu Spasovu, ministricu prof. dr. sc. Blaženku Divjak, koja je održala prezentaciju o Cjelovitoj kurikularnoj reformi, te sudjelovati u interaktivnim aktivnostima.

Cilj skupa bilo je međusobno upoznavanje, razmjena iskustava i edukacija škola u eksperimentu.