« Listopad 2020 »

MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA
Autor: Margareta Miloš, 14. 10. 2020.

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica, to je godišnja proslava školskih knjižnica širom svijeta. Tradiciju slavljenja dana školskih knjižnica započela je 1999. godine bivša predsjednica Međunarodne udruge školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) Blanche Wools sa Svjetskim danom školskih knjižnica. Zbog potrebe za fleksibilnošću, 2008. godine proslava je prerasla u Međunarodni mjesec školskih knjižnica kako bi knjižnice diljem svijeta mogle odabrati dan u mjesecu koji najbolje odgovara njihovim potrebama.

U našoj će se školi Dan školske knjižnice ove godine obilježiti 26. listopada. Od toga će dana učenici moći koristiti video materijale u novom podizborniku Učimo kako učiti, u izborniku Knjižnica. Osim toga, tijekom mjeseca će biti ponuđeno nekoliko kreativnih ideja za izradu straničnika kod kuće, budući da ih ove godine ne možemo izrađivati u knjižnici, a u pripremi je još nekoliko aktivnosti na daljinu. Za početak toplo preporučam sadržaje iz Virtualne knjižnice koji mogu biti itekako korisni za pisanje domaćih zadaća, tijekom učenja i/ili istraživačkih zadataka te pisanja referata. Virtualnoj knjižnici možete pristupiti OVDJE ili putem poveznice u izborniku Knjižnica.