Ukratko o našoj školi

Vijesti iz Doma

« Rujan 2021 »

DAN SJEĆANJA NA HOLOKAUST I SPRJEČAVANJA ZLOČINA PROTIV ČOVJEČNOSTI
Autor: Margareta Miloš, 27. 1. 2021.

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata, a obilježava se diljem Europe s posebnim naglaskom na obrazovanju mladih generacija.

Ovaj se Dan obilježava diljem Europe, a u najvećem broju europskih zemalja za datum obilježavanja izabran je 27. siječnja, na dan kada je 1945. godine Crvena armija oslobodila 7.500 zatvorenika koje su za sobom ostavili nacisti u koncentracijskom logoru Auschwitz u Oświęcimu u Poljskoj.

Djevojčica Anne Frank simbol je borbe ne samo protiv nacizma, nego i protiv nečovječnosti u svakom obliku. Pisala je dnevnik i kratke priče. Njezine riječi i misli pokazuju izuzetnu zrelost i pamet. Anne je pisala o životu, ljubavi, dobroti, a i u najtežim trenucima nije izgubila pozitivan i optimističan duh.

Prisjetimo se citata i riječi koje ne blijede, štoviše, kako vrijeme prolazi, zvuče sve snažnije i mudrije. Riječi protiv kojih svako zlo gubi bitku. Pročitajte 18 citata Anne Frank koje moraju znati i naši praunuci /preuzeti su s portala Zadovoljna.hr/.